41.00 kr
Beskrivning
3-i-1 isskrapa tillverkad av RCS-certifierad återvunnen ABS/HIPS/TPU (Recycled Claim Standard). Totalt återvunnet innehåll: 98% baserat på total produktvikt. RCS-certifiering garanterar en helt certifierad leveranskedja för de återvunna materialen. Isskrapa med justerbart huvud för 3 funktioner: isskrapning, snöborttagning och torkning av vatten.
Mer information
| Vikt | 91.4 g |
|---|---|
| Dimensioner | 24.7 × 11.1 × 4 cm |
| Colour | Svart, Vit |
| Material | Återvunnen polystyren med hög effekt (HIPS),Återvunnen ABS |
| Compliance | Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med direktiv om ftalatinnehåll, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Certifikat för "Global Recycled Standard" |
| EAN | 8714612147887, 8714612147894 |
| Packaging | Polybag och bulk |
| Print technique | Tampotryck |
| Max print area | 70 x 20 mm |
| Max colors | 5 |
| Dimensions | 24.7 x 11.1 x 4 cm |









