110.00 kr
Beskrivning
5m / 19mm ABS måttband i krom. Mjukt gummigrepp och gult måttband. Inklusive bältesklämma och handledsrem.
Mer information
| Vikt | 233 g |
|---|---|
| Dimensioner | 4.1 × 7.1 × 8.1 cm |
| Colour | Svart |
| Material | ABS, TPR |
| Compliance | Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med direktiv 2004/22/EC om mätinstrumen, Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC, Överensstämmelse med SVHC-direktivet 1907/2006/EC |
| EAN | 8714612088227 |
| Packaging | individuall box |
| Print technique | Doming |
| Max print area | 45 x 38 mm |
| Max colors | 4 |
| Dimensions | 4.1 x 7.1 x 8.1 cm |






