57.00 kr – 79.00 kr
Beskrivning
Snyggt designat måttband med hölje av ABS-krom, ECII, bältesclip i stainless steel. Längd 3m/16mm.
Mer information
| Vikt | 105.7 g |
|---|---|
| Dimensioner | 2.5 × 7.5 × 5.5 cm |
| Colour | silver, svart |
| Material | ABS, Kolstål |
| Compliance | Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC, Överensstämmelse med direktiv 2004/22/EC om mätinstrumen, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med SVHC-direktivet 1907/2006/EC, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Överensstämmelse med SVHC-direktivet 1907/2006/EC, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC, Överensstämmelse med direktiv 2004/22/EC om mätinstrumen, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter |
| EAN | 8714612071113, 8714612071120 |
| Packaging | Polybag och individuell box |
| Print technique | Tampotryck |
| Max print area | 25 x 15 mm, 35 x 15 mm |
| Max colors | 5 |
| Dimensions | 2.5 x 7.5 x 5.5 cm, 3 x 9 x 6 cm |









