90.00 kr
Beskrivning
Multifunktionsverktyg med COB-lampa, nödhammare, bälteskniv och magnet. Lampan kan användas som nödljus och fästas på bilen med hjälp av den inbyggda magneten. Nödhammaren och fönsterkrossaren kan användas för utrymning under ogynnsamma omständigheter. Tillverkad av silikon och aluminiummaterial. Fyra cellbatterier för direkt användning medföljer.
Mer information
| Vikt | 67 g |
|---|---|
| Dimensioner | 2.8 × 15.3 cm |
| Colour | silver, svart |
| Material | Aluminium |
| Compliance | Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Överensstämmelse med direktiv EN 62471 om fotobiologisk säkerhet hos lampor och lampsystem, Överensstämmelse med SVHC-direktivet 1907/2006/EC, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Säkerhetsdatablad finns, Överensstämmelse med direktiv 2011/65/EC om begränsning av användningen av vissa farliga ämnen, Överensstämmelse med batteridirektivet 2006/66EC, Överensstämmelse med direktiv 2004/108/EC om elektromagnetisk kompatibilitet |
| EAN | 8714612107959 |
| Packaging | Polybag och individuell box |
| Print technique | Tampotryck |
| Max print area | 8 x 60 mm |
| Max colors | 5 |
| Dimensions | 2.8 x 15.3 x ø 2 cm |






