87.00 kr
Beskrivning
Multifunktionell penna med linjal (7cm), vattenpass, skruvmejsel, stylus och ballpoint-penna med blått bläck (upp till 400m skrift). Tillverkad av bambu med aluminiumclip.
Mer information
| Vikt | 23 g |
|---|---|
| Dimensioner | 1.3 × 15 cm |
| Material | Bambu |
| Compliance | Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med direktiv 2005/84/EC om ftalatinnehåll, Överensstämmelse med direktiv BS EN 1811:2012 och A:2015 om testmetod för mätning av den frisatta nickelhalten, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja |
| EAN | 8714612122037 |
| Packaging | Giftbox |
| Print technique | Pad Print |
| Max print area | 65 x 3 mm |
| Max colors | 5 |
| Dimensions | 1.3 x 15 cm |






