29.00 kr
Beskrivning
Fasa ut användandet av plastsugrör och uppgradera till hållbara metallsugrör som du kan ta med dig och återanvända om och om igen. Setet innehåller två raka och ett böjt sugrör i hållbart 304 stainless steel. Ta enkelt med dig setet i det praktiska bomullsfodralet. Rengöringsborste medföljer. Kan diskas i maskin. BPA-fri.
Mer information
| Vikt | 48.8 g |
|---|---|
| Dimensioner | 21.5 cm |
| Material | Rostfritt stål, Bomull |
| Compliance | Bisfenol A-fria material används, Överensstämmelse med tyska livsmedelslagstiftningen, Överensstämmelse med direktiv 2005/84/EC om ftalatinnehåll, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja |
| EAN | 8714612121313 |
| Packaging | Polybag och bulk |
| Print technique | Transfer |
| Max print area | 45 x 180 mm |
| Max colors | 6 |
| Dimensions | 21.5 x ø 0.6 cm |






