77.00 kr
Beskrivning
Unik designad mobilhållare med säkerhetsfunktioner. Fäst enkelt den medföljande metalldisken med 3M-tape på baksidan av din mobiltelefon och placera telefonen med metalldisken centrerad över bilens mobilhållare. Hållaren kan monteras på ventilationsgallret så att du enkelt kan navigera på telefonen. Hållaren inkluderar en nödhammare och säkerhetsbältesskärare för nödsituationer. Tillverkad av tålig ABS. Registrerad design.
Mer information
| Vikt | 43 g |
|---|---|
| Dimensioner | 8.4 × 3.7 × 4.9 cm |
| Colour | Svart |
| Material | ABS, Silikon |
| Compliance | Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Överensstämmelse med SVHC-direktivet 1907/2006/EC, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC |
| EAN | 8714612106990 |
| Packaging | Polybag och individuell box |
| Print technique | Tampotryck |
| Max print area | 20 x 25 mm |
| Max colors | 5 |
| Dimensions | 8.4 x 3.7 x 4.9 cm |






