968.00 kr
Beskrivning
Bobby Pro gör dig trygg och organiserad. Denna premiummodell av Bobbyryggsäck har många nya unika egenskaper. Den har justerbara fördelare inne i ryggsäcken så att du kan organisera insidan på flera olika sätt. Det patenterade Fidlock låssystemet på axelremmen ger dig snabb tillång till din telefon eller flaska/kaffemugg. Ryggsäcken har också en utdragbar nyckelkedja, dolda dragkedjor, RFID-skyddade fickor och en skärbeständig PP-platta som skydd. Registrerad design®
Mer information
| Vikt | 1200 g |
|---|---|
| Dimensioner | 29 × 15.5 × 44.5 cm |
| Colour | grå, svart, marinblå, marinblå, Svart |
| Material | rPET, PU |
| Compliance | Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Överensstämmelse med direktiv BS EN 1811:2012 och A:2015 om testmetod för mätning av den frisatta nickelhalten, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med direktiv EN 14184-1 om formaldehyd, Överensstämmelse med direktiv 2011/65/EC om begränsning av användningen av vissa farliga ämnen, Överensstämmelse med direktiv 2002/61/EC om användning av azofärgämnen, Överensstämmelse med SVHC-direktivet 1907/2006/EC, PVC-material används inte |
| EAN | 8714612112700, 8714612112717, 8714612112724 |
| Packaging | Polybag och individuell box |
| Print technique | Transfer |
| Max print area | 80 x 90 mm |
| Max colors | 6 |
| Dimensions | 29 x 15.5 x 44.5 cm |












