32.00 kr – 53.00 kr
Beskrivning
Ett smart måttband med autostopfunktion som stannar i utdraget läge. Magneter i ytterkant samt handledsrem och bältesclip. Längd 3m/16mm.
Mer information
| Vikt | 126.4 g |
|---|---|
| Dimensioner | 6.9 × 3.8 × 6.7 cm |
| Colour | grå, svart |
| Material | ABS, Kolstål |
| Compliance | Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC, Överensstämmelse med direktiv 2004/22/EC om mätinstrumen, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med SVHC-direktivet 1907/2006/EC, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Överensstämmelse med SVHC-direktivet 1907/2006/EC, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC, Överensstämmelse med direktiv 2004/22/EC om mätinstrumen, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter |
| EAN | 8714612071236, 8714612071243 |
| Packaging | Polybag och individuell box |
| Print technique | Tampotryck |
| Max print area | 25 x 25 mm, 27 x 27 mm |
| Max colors | 5 |
| Dimensions | 6.9 x 3.8 x 6.7 cm, 7.5 x 4.5 x 7.7 cm |









