143.00 kr
Beskrivning
En välbehövlig följeslagare i köket, den vadderade vanten skyddar dina händer från varma föremål. Den separata tummen ger ett bra grepp, med dekorativa PU-detaljer. Tillverkad av rejäl 16oz. canvas. Levereras i presentförpackning. Maskintvätt 30 grader celsius, tvättas med liknande färger.
Mer information
| Vikt | 110 g |
|---|---|
| Dimensioner | 31 × 19 × 3.5 cm |
| Colour | Blå, Grå, Svart |
| Material | Canvas, PU |
| Compliance | Överensstämmelse med direktiv 2002/61/EC om användning av azofärgämnen, Överensstämmelse med direktiv EN 14184-1 om formaldehyd, Överensstämmelse med direktiv 1999/51/EC om PCP-halter, Överensstämmelse med direktiv EN 407 om skyddshandskar mot termisk risk (värme och/eller eld) |
| EAN | 8714612118542, 8714612118559, 8714612118566 |
| Packaging | Giftbox |
| Print technique | Transfer |
| Max print area | 90 x 90 mm |
| Max colors | 6 |
| Dimensions | 31 x 19 x 3.5 cm |












