450.00 kr
Beskrivning
Laptopryggsäcken i 900D har ett rymligt huvudfack med ett laptopfack med plats för 15.6″ laptop samt ett mindre fack för småsaker. Den stora öppningen ger dig en snabb översikt av väskans innehåll. PVC-fri.
Mer information
| Vikt | 600 g |
|---|---|
| Dimensioner | 24 × 11 × 44 cm |
| Colour | Svart |
| Material | Polyester |
| Compliance | Överensstämmelse med direktiv 2002/61/EC om användning av azofärgämnen, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med direktiv 2005/84/EC om ftalatinnehåll, Överensstämmelse med direktiv BS EN 1811:2012 och A:2015 om testmetod för mätning av den frisatta nickelhalten, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC, PVC-material används inte |
| EAN | 8714612116333 |
| Packaging | Polybag och bulk |
| Print technique | Transfer |
| Max print area | 130 x 130 mm |
| Max colors | 6 |
| Dimensions | 24 x 11 x 44 cm |






