117.00 kr
Beskrivning
Stort måttband i ABS med 2 funktioner. Måttbandet har en 5m/19mm indragbar ståltejp med stoppknapp. På framsidan finns en stark ledlampa som tänds och släcks med tryckknappen på toppen. På baksidan finns ett bältesclip. Levereras med batterier.
Mer information
| Vikt | 250 g |
|---|---|
| Dimensioner | 12 × 8 × 4 cm |
| Colour | grå, svart |
| Material | ABS, TPR |
| Compliance | Överensstämmelse med direktiv 2004/22/EC om mätinstrumen, Överensstämmelse med direktiv 2011/65/EC om begränsning av användningen av vissa farliga ämnen, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med SVHC-direktivet 1907/2006/EC, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja |
| EAN | 8714612110454 |
| Packaging | Polybag och individuell box |
| Print technique | Tampotryck |
| Max print area | 40 x 25 mm |
| Max colors | 5 |
| Dimensions | 12 x 8 x 4 cm |






