411.00 kr
Beskrivning
“Vattentät (IP67) pekskärms-aktivitetsmätare med högvärdig 0,96″” TFT LCD-skärm i fullfärg. Aktivitetsmätaren räknar steg, tillryggalagda sträckor, kaloriförbränning samt registrerar sömnbeteenden. Armbandet mäter dynamiskt hjärtrytmen för att förbättra träningsprestationerna och har en sensor varmed blodtrycket/syrenivån övervakas. Armbandet har BT 4.0 för smidig anslutning och ett 105 mAh-batteri, vilket ger en standby-tid på fem till sju dygn per laddning (beroende på användningssätt). Den här gratisappen är kompatibel med iOS 8.1 och senare versioner samt Android 4.4 och senare versioner.”
Mer information
| Vikt | 59 g |
|---|---|
| Dimensioner | 4.2 × 2.2 × 1.1 cm |
| Colour | Svart |
| Material | ABS, PC |
| Compliance | Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Överensstämmelse med direktiv BS EN 1811:2012 och A:2015 om testmetod för mätning av den frisatta nickelhalten, Överensstämmelse med direktiv EN62133 om alkaliska batteriers säkerhet, Lufttransportcertifikat för flygförsändelser, Överensstämmelse med direktiv UN38.3 om säkerhet vid transport av batterier, Överensstämmelse med SVHC-direktivet 1907/2006/EC, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Säkerhetsdatablad finns, Överensstämmelse med direktiv 2011/65/EC om begränsning av användningen av vissa farliga ämnen, Överensstämmelse med direktiv 1999/5/EC om radio- och telekommunikationsutrustningar, Överensstämmelse med batteridirektivet 2006/66EC |
| EAN | 8714612108864 |
| Packaging | Giftbox |
| Print technique | Tampotryck |
| Max print area | 40 x 10 mm |
| Max colors | 5 |
| Dimensions | 4.2 x 2.2 x 1.1 cm |






