13.00 kr
Beskrivning
Måttband med hölje i ABS, handledsrem och bältesklämma i rostfritt stål. Måttbandet är glansigt, 3 m och försett med rostfri stålhake längst ut.
Mer information
| Vikt | 54 g |
|---|---|
| Dimensioner | 2.1 × 6.3 × 5.8 cm |
| Colour | Blå |
| Material | Kolstål, ABS |
| Compliance | Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Överensstämmelse med SVHC-direktivet 1907/2006/EC, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med direktiv 2004/22/EC om mätinstrumen, Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC |
| EAN | 8714612100066, 8714612100073, 8714612100080, 8714612100097, 8714612100103 |
| Packaging | Polybag och individuell box |
| Print technique | Pad Print |
| Max print area | 37 x 37 mm |
| Max colors | 5 |
| Dimensions | 2.1 x 6.3 x 5.8 cm |


















