331.00 kr
Beskrivning
Swiss Peak Elite serien är vakuumisolerad med dubbelväggig 18/8 stainless steel. Den pulverlackerade svarta färgen riskerar inte att falna eller krackelera. Innerväggen är pläterad med koppar för ultimat ledningsförmåga för att hålla varm dryck varm i upp till 8 timmar och kall dryck kall i upp till 24 timmar. Endast handdisk. Läckagesäker. Volym 1000 ml.
Mer information
| Vikt | 569 g |
|---|---|
| Dimensioner | 32.6 cm |
| Colour | Svart |
| Material | Rostfritt stål |
| Compliance | Överensstämmelse med tyska livsmedelslagstiftningen, Överensstämmelse med SVHC-direktivet 1907/2006/EC, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Bisfenol A-fria material används |
| EAN | 8714612109526 |
| Packaging | Polybag och individuell box |
| Print technique | Lasergravyr |
| Max print area | 35 x 110 mm |
| Max colors | 1 |
| Dimensions | 32.6 x ø 8.7 cm |






