259.00 kr
Beskrivning
Håll koll på din kroppstemperatur och din allmänna hälsa med detta armband med integrerad kroppstemperatursensor (upp till max 0,2 grader felmarginal). Armbandet har en 0’96 TFT färgskärm. Funktioner: BT 4.2, IP67 vattentät, inkommande samtal/meddelanden, stoppur, multi-sport, kaloriförbränning, stegräknare och sömnregistrering. Armband i mjuk TPU, bekvämt att bära hela dagen. Batteriet på 90 mAh har en standby-tid på upp till 5 dagar.
Mer information
| Vikt | 22 g |
|---|---|
| Dimensioner | 23.5 × 2.1 × 1.2 cm |
| Colour | Svart |
| Material | TPU, ABS |
| Compliance | Överensstämmelse med direktiv 1999/5/EC om radio- och telekommunikationsutrustningar, Överensstämmelse med direktiv 2011/65/EC om begränsning av användningen av vissa farliga ämnen, Säkerhetsdatablad finns, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med direktiv 2005/84/EC om ftalatinnehåll, Överensstämmelse med direktiv UN38.3 om säkerhet vid transport av batterier, Lufttransportcertifikat för flygförsändelser, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja |
| EAN | 8714612121924 |
| Packaging | Polybag och individuell box |
| Print technique | CO2 gravyr |
| Max print area | 65 x 10 mm |
| Max colors | 1 |
| Dimensions | 23.5 x 2.1 x 1.2 cm |






