116.00 kr – 157.00 kr
Beskrivning
24 delar, innehållande bandage, undersökningshandskar, sax och tejp i nylonfodral, innehållet är platt förpackat så den ryms i brevlådan, (EN 13485:2003) 200g.
Mer information
| Vikt | 146 g |
|---|---|
| Dimensioner | 10 × 15 × 5 cm |
| Colour | Röd, Svart, Vit |
| Material | Polyester, Metall |
| Compliance | Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Överensstämmelse med SVHC-direktivet 1907/2006/EC, Överensstämmelse med direktiv 92/42/EC om medicintekniska produkter, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08 |
| EAN | 8714612072035, 8714612066836, 8714612066843 |
| Packaging | Polybag och bulk |
| Print technique | Transfer |
| Max print area | 80 x 40 mm |
| Max colors | 6 |
| Dimensions | 10 x 15 x 5 cm |












