646.00 kr
Beskrivning
Bobby Compact är den lite mindre och färggladare medlemmen i Bobby-familjen. Varje dag begås 400.000 fickstölder runt om i världen. Med Bobby anti-ficktjuv ryggsäck behöver du inte oroa dig för detta. På utsidan finnns många dolda fickor och inuti finns det ett vadderat fack för 14” laptop, fack för surfplatta upp till 9” och andra fack för dina övriga tillhörigheter. Ett färgmatchande integrerat regnskydd finns på botten av ryggsäcken och en liten hopvikbar shoppingbag medföljer. Registrerad design®
Mer information
| Vikt | 890 g |
|---|---|
| Dimensioner | 28 × 14 × 39 cm |
| Colour | Blå, Grön, Gul, ljusblå, Rosa |
| Material | Polyester, PU |
| Compliance | Överensstämmelse med direktiv 2002/61/EC om användning av azofärgämnen, Överensstämmelse med direktiv 2011/65/EC om begränsning av användningen av vissa farliga ämnen, Överensstämmelse med direktiv EN 14184-1 om formaldehyd, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med SVHC-direktivet 1907/2006/EC, Överensstämmelse med direktiv BS EN 1811:2012 och A:2015 om testmetod för mätning av den frisatta nickelhalten, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, PVC-material används inte |
| EAN | 8714612105092, 8714612105108, 8714612105115, 8714612105122, 8714612105139 |
| Packaging | Polybag och individuell box |
| Print technique | Transfer |
| Max print area | 90 x 90 mm |
| Max colors | 6 |
| Dimensions | 28 x 14 x 39 cm |


















