64.00 kr
Beskrivning
Måttband i bambu och ABS med gummerad finish. Med bältesclip och handledsrem. 5 meter/19 mm band med krok. Manuell stoppknapp.
Mer information
| Vikt | 157 g |
|---|---|
| Dimensioner | 6.1 × 6 × 2.6 cm |
| Colour | Svart, vit, svart |
| Material | ABS, Bambu |
| Compliance | Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC, Överensstämmelse med direktiv 2004/22/EC om mätinstrumen, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med direktiv 2005/84/EC om ftalatinnehåll, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja |
| EAN | 8714612118580, 8714612118597 |
| Packaging | Giftbox |
| Print technique | Tampotryck |
| Max print area | 35 x 35 mm |
| Max colors | 5 |
| Dimensions | 6.1 x 6 x 2.6 cm |









