431.00 kr
Beskrivning
Packa all din utrustning för skolan eller resor i denna 900D laptopryggsäck. Tillverkad av hållbart tyg och med en sportig, urban design med bekväma bärremmar. Vadderat laptopfack för 15.6″ laptop, stort huvudfack och ett blixtlåsförsett frontfack. Med trolleyrem på baksidan. PVC-fri.
Mer information
| Vikt | 400 g |
|---|---|
| Dimensioner | 29 × 9.5 × 42 cm |
| Colour | Svart |
| Material | Polyester |
| Compliance | Överensstämmelse med direktiv 2002/61/EC om användning av azofärgämnen, Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, PVC-material används inte, Överensstämmelse med SVHC-direktivet 1907/2006/EC, Överensstämmelse med direktiv BS EN 1811:2012 och A:2015 om testmetod för mätning av den frisatta nickelhalten, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja |
| EAN | 8714612111963 |
| Packaging | Polybag och bulk |
| Print technique | Transfer |
| Max print area | 100 x 120 mm |
| Max colors | 6 |
| Dimensions | 29 x 9.5 x 42 cm |






