504.00 kr
Beskrivning
Det ultimata precisionsbits-setet innehåller viktiga delar för reparation av mobiltelefoner, surfplattor, datorer och andra föremål. De flesta elektronikprodukters livslängd kan förlängas med en enkel reparation som ofta kan hittas i instruktionsböcker på nätet. 56 st förpackade i ett fodral tillverkat av RCS-certifierad återvunnen aluminium. Totalt återvunnet innehåll: 22% baserat på total produktvikt. RCS certifiering säkerställer en helt certifierad leveranskedja av de återvunna materialen. Setet innehåller skruvmejselhandtag och pincett. Bits-hållarna är magnetiska och är lätta att placera och ta ut ur fodralet.
Mer information
| Vikt | 257 g |
|---|---|
| Dimensioner | 15 × 3.6 × 3.6 cm |
| Colour | Svart |
| Material | Återvunnen aluminiumlegering |
| Compliance | Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med direktiv om ftalatinnehåll, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Certifikat för Recycled Claim Standard |
| EAN | 8714612155400 |
| Packaging | Giftbox |
| Print technique | Tampotryck |
| Max print area | 15 x 80 mm |
| Max colors | 5 |
| Dimensions | 15 x 3.6 x 3.6 cm |






