300.00 kr
Beskrivning
900D laptopväska med plats för 15″ laptop i huvudfacket, blixtlåsförsett frontfack. Förstärkta handtag och vadderad axelrem erbjuder olika bärmöjligheter. PVC-fri.
Mer information
| Vikt | 370 g |
|---|---|
| Dimensioner | 39 × 5 × 28 cm |
| Colour | Svart |
| Material | Polyester |
| Compliance | Överensstämmelse med direktiv 2002/61/EC om användning av azofärgämnen, Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, PVC-material används inte, Överensstämmelse med SVHC-direktivet 1907/2006/EC, Överensstämmelse med direktiv BS EN 1811:2012 och A:2015 om testmetod för mätning av den frisatta nickelhalten, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja |
| EAN | 8714612111970 |
| Packaging | Polybag och bulk |
| Print technique | Transfer |
| Max print area | 220 x 100 mm |
| Max colors | 6 |
| Dimensions | 39 x 5 x 28 cm |






