45.00 kr
Beskrivning
Modernt aluminiummåttband på 3 meter/13 mm. Måttbandet har en automatisk stoppfunktion samt spärrknapp för enkel hantering. Med handledsrem.
Mer information
| Vikt | 94 g |
|---|---|
| Dimensioner | 5.8 × 5.8 × 2.4 cm |
| Colour | Silver |
| Material | Aluminium |
| Compliance | Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Överensstämmelse med SVHC-direktivet 1907/2006/EC, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med direktiv 2004/22/EC om mätinstrumen, Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC |
| EAN | 8714612107973 |
| Packaging | Polybag och individuell box |
| Print technique | Tampotryck |
| Max print area | 45 x 30 mm |
| Max colors | 5 |
| Dimensions | 5.8 x 5.8 x 2.4 cm |






