244.00 kr
Beskrivning
Servera ost, chark eller aptitretare på Ukiyo serveringsbräda i bambu. Passar även bra att använda som skärbräda. Levereras i en lyxig presentförpackning. Brädan är obehandlad men det går bra att olja in den om så önskas. Ska aldrig diskas i maskin, endast handdisk.
Mer information
| Vikt | 950 g |
|---|---|
| Dimensioner | 49 × 24 × 1.5 cm |
| Colour | Brun |
| Material | Bambu |
| Compliance | Överensstämmelse med tyska livsmedelslagstiftningen, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Bisfenol A-fria material används, Överensstämmelse med direktiv om ftalatinnehåll |
| EAN | 8714612123188 |
| Packaging | Giftbox |
| Print technique | CO2 gravyr |
| Max print area | 50 x 100 mm |
| Max colors | 1 |
| Dimensions | 49 x 24 x 1.5 cm |






