411.00 kr
Beskrivning
Kraftfull laddare med 20.000 mAh lithiumbatteri, 4 USB-portar och en type C 3.0 port (input och output). Laddning kan ske både via micro USB-porten (2A) och den supersnabba type C porten (2.4 input) Output USB port: 4x 5V/2A och 1x5V/9V/14.5V/2.4A för laddning av mobiltelefoner, surfplattor och även större enheter som Macbooks och Nintendo Switch. Tillverkad av hållbar brandsäker ABS med UV finish. Inklusive micro USB och type C-kabel.
Mer information
| Vikt | 531 g |
|---|---|
| Dimensioner | 9 × 3.2 × 10.8 cm |
| Colour | Vit |
| Material | ABS, PC |
| Compliance | Överensstämmelse med direktiv EN60950-1 om skydd mot elolyckor och elektriska risker, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Överensstämmelse med direktiv EN62133 om alkaliska batteriers säkerhet, Lufttransportcertifikat för flygförsändelser, Överensstämmelse med direktiv UN38.3 om säkerhet vid transport av batterier, Överensstämmelse med SVHC-direktivet 1907/2006/EC, Säkerhetsdatablad finns, Överensstämmelse med direktiv 2011/65/EC om begränsning av användningen av vissa farliga ämnen, Överensstämmelse med direktiv 2004/108/EC om elektromagnetisk kompatibilitet, Överensstämmelse med batteridirektivet 2006/66EC, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08 |
| EAN | 8714612107379 |
| Packaging | Giftbox |
| Print technique | Tampotryck |
| Max print area | 80 x 40 mm |
| Max colors | 5 |
| Dimensions | 9 x 3.2 x 10.8 cm |






