216.00 kr
Beskrivning
Detta naturliga och hållbara reseset i canvas passar perfekt för dina toalettartiklar och får enkelt plats i ditt handbagage. PVC-fri.
Mer information
| Vikt | 171 g |
|---|---|
| Dimensioner | 23 × 9 × 13 cm |
| Colour | Blå, Grå, Svart |
| Material | Canvas, PU |
| Compliance | Överensstämmelse med direktiv 2002/61/EC om användning av azofärgämnen, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Överensstämmelse med direktiv BS EN 1811:2012 och A:2015 om testmetod för mätning av den frisatta nickelhalten, Överensstämmelse med SVHC-direktivet 1907/2006/EC, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC, PVC-material används inte |
| EAN | 8714612112083, 8714612112106, 8714612112090 |
| Packaging | Polybag och bulk |
| Print technique | Transfer |
| Max print area | 100 x 20 mm |
| Max colors | 6 |
| Dimensions | 23 x 9 x 13 cm |












