187.00 kr
Beskrivning
Tät Tritan-flaska . Perfekt att ta med sig på långa utomhusaktiviteter eller när man sportar. Är utrustad med en silikonring för bättre grepp. BPA-fri. Kapacitet: 750 ml.
Mer information
| Vikt | 150 g |
|---|---|
| Dimensioner | 25.5 cm |
| Colour | grå, grå |
| Material | Tritan, PP |
| Compliance | Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Överensstämmelse med SVHC-direktivet 1907/2006/EC, Överensstämmelse med tyska livsmedelslagstiftningen, Bisfenol A-fria material används |
| EAN | 8714612094150 |
| Packaging | Polybag och individuell box |
| Print technique | Tampotryck |
| Max print area | 30 x 80 mm |
| Max colors | 5 |
| Dimensions | 25.5 x ø 7 cm |






