24.00 kr
Beskrivning
Ekologiskt alternativ till plastsugrör i stark och hållbar bambu. De miljövänliga sugrören kan diskas i maskin och återanvändas många gånger. De biologiskt nedbrytbara sugrören är komposterbara. Kan användas både för varma och kalla drycker. Eftersom bambu är ett naturligt material så kan storleken på diametern variera med mellan 0.6 till 1cm. Rengöringsborste medföljer.
Mer information
| Vikt | 31 g |
|---|---|
| Dimensioner | 26 × 7 × 3 cm |
| Colour | Vit |
| Material | Bambu, Nylon |
| Compliance | Bisfenol A-fria material används, Överensstämmelse med tyska livsmedelslagstiftningen, Överensstämmelse med SVHC-direktivet 1907/2006/EC, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja |
| EAN | 8714612114629 |
| Packaging | Polybag och bulk |
| Print technique | Transfer |
| Max print area | 150 x 30 mm |
| Max colors | 6 |
| Dimensions | 26 x 7 x 3 cm |






