42.00 kr – 62.00 kr
Beskrivning
Ett smart måttband som stannar i utdraget läge, returneras enkelt med hjälp av returknappen. Magnet i ytterkant på måttbandet förenklar mätning vid metallföremål. Inklusive handledsrem och bältesclip. Längd 3m/16.
Mer information
| Vikt | 158 g |
|---|---|
| Dimensioner | 7.7 × 3.8 × 6.8 cm |
| Colour | grå, svart |
| Material | ABS, Kolstål |
| Compliance | Överensstämmelse med direktiv 2004/22/EC om mätinstrumen, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med SVHC-direktivet 1907/2006/EC, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC, Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC, Överensstämmelse med direktiv 2004/22/EC om mätinstrumen, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med SVHC-direktivet 1907/2006/EC, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja |
| EAN | 8714612071137, 8714612071144 |
| Packaging | Polybag och med separat individuell box, Bulk och med separat individuell box |
| Print technique | Tampotryck |
| Max print area | 30 x 10 mm, 35 x 10 mm |
| Max colors | 5 |
| Dimensions | 7.7 x 3.8 x 6.8 cm, 9 x 4.3 x 7.5 cm |









